02/05/2018 - Aktuální hospodářské a politické problémy Latinské Ameriky

Metropolitní univerzita Praha na základě spolupráce s Diplomatickou akademií Ministerstva zahraničních věcí ČR nabízí studentům MUP účast na přednášce Radka Bubna k aktuálním hospodářským a politickým problémům Latinské Ameriky.

KDY: 2. 5. 2018, 14:30–16:30

KDE: Diplomatická akademie, Rytířská 31, Praha 1

Přednáška je určena pouze pro 5 studentů.
Registrace do 15. 4. 2018 na registrace.mup.cz (prosíme, uveďte i telefonní číslo)

Politické kyvadlo se dnes v jednotlivých zemích Latinské Ameriky (zejména v Chile či Argentině) po letech příklonu k různým typům levice začíná naklánět spíše napravo, není však jisté, nakolik tento trend vydrží. Uprostřed klíčových volebních procesů v Mexiku, Kolumbii a Brazílii, komplikující se situace ve Venezuele a nové nestability v Peru lze těžko předvídat, jaký typ vlád bude v regionu převládat na konci roku 2018. Přednáška se zaměří na analýzu vybraných volebních klání a různé typy levice a pravice, ale i na celkovou politickou a ekonomickou situaci v Latinské Americe, kterou ještě nedávno silně poznamenávalo oslabení čínské poptávky po surovinách.

Diplomatická akademie je vzdělávací instituce, jediná svého druhu, poskytuje vzdělání pro zájemce v soukromé i státní oblasti. Předává znalosti a zkušenosti lidí s jedinečnou praxí, představitelů státu, soukromého sektoru a akademické obce. Diplomatická akademie doplňuje teoretické znalosti o praktický pohled, který může být každému k užitku a jistě pomůže jeho osobnímu růstu. Diplomatická akademie se stará o vytváření dobře fungující sítě mezi svými studenty a učiteli nebo představiteli veřejné moci v České republice.