02/05/2019 - Energetická bezpečnost a mezinárodní vztahy

Centrum energetické politiky Ústavu mezinárodních vztahů ve spolupráci s Centrem bezpečnostních studií katedry mezinárodních vztahů a evropských studií Metropolitní univerzity Praha vás srdečně zvou na kulatý stůl s názvem „Energetická bezpečnost a mezinárodní vztahy“, který se uskuteční v Ústavu mezinárodních vztahů.

KDY: čtvrtek 2. 5. 2019 v 17:00

KDE: Ústav mezinárodních vztahů, Nerudova 3, Praha 1

HOSTÉ: 
Mirek Topolánek - bývalý premiér ČR, předseda Rady Evropské unie, místopředseda senátu, poslanec, stínový ministr průmyslu a obchodu, předseda Teplárenského sdružení ČR, ředitel pro rozvoj a zahraniční vztahy ve společnosti NAFTA v Bratislavě. V současnosti působící jako pedagog a ředitel a člen představenstva ve slovenském podniku Eustream a je také předsedou Dozorčí rady Elektráren Opatovice.

Jan Mazač - Centrum energetické politiky, ÚMV

MODERÁTOR: Lukáš Tichý - vedoucí Centra energetické politiky ÚMV

Prosíme o registraci účasti na stránce ÚMV

Hospodářský růst, který je vitálním zájmem každého státu, je podmíněn přísunem dostatečného množství, cenově dostupných a stabilně poskytovaných energetických surovin. Tak vidí energetickou bezpečnost západní hospodářská centra, ležící převážně v euroatlantické oblasti, která jsou zároveň největšími spotřebiteli a dovozci energie. To dělá z energetické politiky důležitou součást zahraniční, bezpečnostní a v poslední době i environmentální a sociální politiky.

Přijďte si poslechnout zajímavou přednášku věnovanou energetické bezpečnosti a mezinárodním vztahům a podiskutovat na toto téma s bývalým předsedou vlády ČR v letech 2006–2009 a bývalým předsedou Rady Evropské unie v roce 2009, Mirkem Topolánkem, který také čelil a byl aktivně zapojen do řešení plynové krize, organizoval summity Východního partnerství a Jižní koridor a účastnil se z titulu funkce předsedy Evropské rady summitu G20 v Londýně.