09/12/2015 - Mikulášská trefa

Ve středu 9. 12. 2015 proběhl v Hale TJ Spoje na Balkáně tradiční předvánoční turnaj v malé kopané Mikulášská trefa 2015.

Šestého ročníku se zúčastnilo 8 týmů, což je nejvíc od jeho vzniku. Turnaj, který slavnostně zahájila zakladatelka sportování na MUP paní magistra Jaroslava Kněnická, proběhl ve velmi příjemné atmosféře. Všichni hráči na hřišti nechali naprosto vše – dovednost, sílu, rychlost, komunikaci, nadšení i emoce – a k vidění bylo několik vyšperkovaných akcí se zakončením do prázdné branky „alá Barcelona“.

Nejlépe si vedl tým s názvem Foboz. Do fotbalové soutěže již po třetí (2x na turnaji o Pohár rektora MUP) nasadil svůj tým také Petr Just (JUST DO IT). Petr se v průběhu turnaje objevil i na hřišti. Bohužel jsem si toho nevšiml, tak vám nemůžu napsat, jak hrál, ale hráči z jeho týmu se jednohlasně shodli na tom, že kapitán hrál výborně! Hlavní rozhodčí Martin Bašta zvládl turnaj s bravurou jemu vlastní a zápasy odřídil s naprostým přehledem. Všechny týmy si bez diskuze zasloužili odměnu. A tu jsme měli připravenou jak jinak než ve formě Mikulášské nadílky. A co bylo nejdůležitější, nikdo se nezranil a tentokrát ani nepopral! Rád bych ještě jednou poděkoval Nikole Valáškové, Kristýně Güttnerové a Tereze Skalické za pomoc s organizací!

V roce 2016 se doufám na turnaji sejdeme opět zas o rok zkušenější a vyzrálejší.

 Milan Šafr