24/04/2015 - 25/04/2015 - MUP se prezentovala na veletrhu univerzit v Berlíně

V Berlíně se konal ve dnech 24.–25. 4. 2015 veletrh univerzitního vzdělávání Study world 2015. Zúčastnilo se jej na 170 vystavovatelů z celkem 27 zemí světa a jediným českým zástupcem byla Metropolitní univerzita Praha.

Veletrh Study world je obdobou českého veletrhu Gaudeamus. Jeho smyslem je prezentovat německým studentům možnosti vysokoškolského studia jak v Německu, tak i v zahraničí. Ze zahraničí byly přítomny především evropské univerzity, jako např. z Velké Británie, Švýcarska, Španělska, Nizozemska, Norska, Finska, ale i z Polska, Maďarska nebo Bulharska. Své zástupce vyslaly i zámořské univerzity, např. ze Spojených států amerických, nebo dále z Ruska, Číny, Austrálie, Nového Zélandu, Izraele, Kanady či Singapuru. Dle organizátorů navštívilo dvoudenní akci celkem 8 318 návštěvníků.

Za Metropolitní univerzitu Praha se veletrhu zúčastnila dr. Tereza Němečková (katedra mezinárodního obchodu), dr. Mitchell Belfer (katedra International Relations and European Studies) a Sven Borak, student oboru International Relations and European Studies, který je momentálně na výměnném pobytu na univerzitě v Brémách.