13/10/2015 - Může Čína předehnat Západ v inovacích?

Centrum indo-pacifických studií a katedra asijských studií si Vás srdečně dovolují pozvat na hostovskou přednášku paní Alice Rezkové na téma: Může Čína předehnat Západ v inovacích?

Kopírují čínské firmy nápady od ostatních, nebo se jednou zařadí mezi inovátory, kteří překonají Západ? Můžeme si zachovat současné rozložení sil, které stojí na principu „Made in China, designed in the West“? S rostoucím počtem čínských patentů, odborných článků a univerzitních studentů se tyto otázky stávají stále relevantnějšími. Čínská vláda plánuje do roku 2020 investovat 2,5 % HDP do výzkumu a rozvoje. Podaří se tím Číně vytvořit vlastní inovační prostředí a snížit závislost na zahraničních technologiích?

Alice Rezková vystudovala mezinárodní evropská studia a diplomacii na VŠE v Praze. Uskutečnila stipendijní studijní pobyt na Hong Kong University of Science and Technology se zaměřením na mezinárodní obchod a politicko-ekonomické strategie států jihovýchodní Asie. V letech 2007-2010 pracovala jako ředitelka Asociace pro mezinárodní otázky. Nyní koordinuje výzkumné projekty týkající se ekonomických a politických vztahů asijských zemí s EU.

Plakát