13/05/2015 - O pohár rektora MUP

Skvělé počasí, tým, který poskládal politolog PhDr. Petr Just, Ph.D, vyrovnané zápasy, fair play hra, perfektní atmosféra – tak to byl 6. ročník turnaje o Pohár rektora MUP.

Turnaj tradičně zahájil rektor prof. PhDr. Michal Klíma, M.A., CSc., krátkým proslovem a povzbuzením hráčů všech týmů. Byl to právě on, kdo se aktivně zúčastnil 0. ročníku, který proběhl na dnes už nevyhovujícím betonovém hřišti ve Strašnicích. Hráče pozdravila také zakladatelka SK MUP Mgr. Jaroslava Kněnická, která účastníkům popřála hodně zdaru při hře a zdraví. 

Poté se rozběhly první zápasy. Týmy byly rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, kde se utkaly systémem každý s každým. První dva postoupily do semifinále, poslední dva si zahrály o konečné 7. respektive 5. místo.

Tým dr. Petra Justa s názvem JUST DO IT zaujal kromě výkonů a širokého kádru také svým početným dámským fanklubem. Ten své hráče hnal hlasitě dopředu a jakýkoliv počin svých miláčků ocenil bouřlivým potleskem. Musím uznat, že takovou podporu žádný z týmů na tomto turnaji dosud neměl.

Tento rok byla výkonnost všech týmů vzácně vyrovnaná a hlavně ve vyřazovacích bojích rozhodovaly maličkosti. Do finále nakonec zaslouženě postoupily týmy Galacticos a Team to Beat. Zápas dvou nejkvalitnějších týmů v turnaji měl zajímavý průběh. Oba brankáři museli řešit řadu nebezpečných situací. Několikrát se vyznamenal hlavně brankář Galacticos, který soupeři zneškodnil minimálně 3 vyložené šance. Když už se zdálo, že si Galacticos poradí se soupeřem už v základní hrací době, vyrovnali hráči Team to Beat 15 sekund před koncem na konečných 1:1 a šlo se do penalt. V těch nakonec zaslouženě vyhrál tým červených, tedy Galacticos.

Bezprostředně po skončení proběhlo vyhlášení výsledků a předání cen, při němž nechybělo již tradiční polití vítězného týmu šampaňským.

Děkuji všem spoluorganizátorům a týmům za účast na akci a bezproblémový průběh. Nesmím zapomenout na počasí, které nám letos opravdu přálo.

Tak zase za rok, páni fotbalisti…

Milan Šafr

Videoreportáž najdete na http://www.imup.cz/rubriky/sport/galacticos-ziskali-rektoruv-pohar/

Více zajímavých obrázků na Facebooku