22/01/2015 - Seminář katedry mezinárodního obchodu pro studenty středních škol

Katedra mezinárodního obchodu připravuje pro všechny středoškolačky a středoškoláky seminář s názvem "Chceš se stát odborníkem v oblasti mezinárodního obchodu?", během něhož jim nevšední formou představí základy oboru mezinárodní obchod.

V rámci dvouhodinového setkání pedagogové z katedry seznámí studenty s tím, jak mezinárodní obchod vlastně funguje, kdo a jak ho řídí, jakou moc v něm dnes mají a jako roli vůbec hrají nadnárodní společnosti, jak s mezinárodním obchodem souvisí mezinárodní finanční a měnové trhy, či kde a jak se tvoří např. mezinárodní cena zlata, či pšenice a řadu dalších zajímavostí. Semináře současně studentům napoví, co všechno studium mezinárodního obchodu na vysoké škole obnáší a jaké perspektivy jeho absolventům v dnešním světě přináší. O obsahu semináře, který proběhl 12. prosince 2014, si můžete přečíst na iMUPuSeminář je součástí soutěže pro středoškoláky, která bude na stránkách www.mup.cz/soutez spuštěna v pátek 23. 1. 2015. 

Další seminář proběhne ve čtvrtek 22. 1. 2015 od 15:30 do 17:30 v místnosti 016 v budově MUP v Praze-Strašnicích. Vstup je zdarma. Pro studenty bude připraveno drobné pohoštění. V případě zájmu o účast se prosím předem registrujte na emailu vaclav.balint@mup.cz

Těšíme se na Vás! 
Katedra mezinárodního obchodu