16/12/2015 - Vánoční turnaj v tenise – čtyřhra

Po úspěšném květnovém (historicky prvním) tenisovém turnaji pořádaným SK MUP zaznělo z úst všech zúčastněných hráčů jednohlasně: „Uspořádejte pro nás brzy další turnaj. A mohl by být pro změnu ve čtyřhrách (méně pohybu)!“

Každé přání členů SK MUP je mi samozřejmě rozkazem a tak jsme se společně s trenérem MUPtenistů Alešem Procházkou dohodli, že turnaj ve čtyřhře co nevidět zorganizujeme. První naplánovaný podzimní termín sice zhatilo počasí, ale to nás, zapálené organizátory, samozřejmě nemohlo odradit. Na prosinec jsme naplánovali další vánoční termín. Turnaj se konal na kurtech krytých, a případné deštivé rozmary počasí už nás tedy zastavit nemohly.

Na kurtech poblíž mupí budovy v Dubečské ulici se 16. 12. 2016 nakonec představilo 10 hráčů v 5 párech. Z léta prověřené hráče Jana Retta, Milana Šafra a Lukáše Heřtuse doplnilo v turnaji 7 nováčků. S herním systémem každý s každým se nakonec nejlépe vypořádal pár Aleš Procházka s Martinem Baštou, který prošel celý turnaj bez porážky. Druhé místo si svými výkony jednoznačně zasloužil „work-MUP-pár“ Milan Šafr a Jan Rett, až třetí skončil, sázkovými kanceláři favorizovaný, pár Tereza Skalická a Martin Hrdlička.

Věřím, že přihlášení hráči si turnaj užili a že se na kurtech opět potkáme. Ideálně v rámci turnajové série MUP, ve které budeme v roce 2016 jistě pokračovat.

Milan Šafr