19/12/2020 - Mupáci jdou na špacír: vánoční výšlap přes Karlštejn

Ani před vánocemi nezůstal SK MUP nečinný a naplánoval pestrou pěší trasu napříč Českým krasem. Letošní předvánoční atmosféra na Karlštejnsku byla vinou omezení trochu jiná, přesto měla své kouzlo.

Zadní Třebaň – Karlštejn – Svatý Jan pod Skalou – Beroun

Po trochu extrémnějším a časově náročnějším přechodu Krkonoš vyrazili zájemci o organizovaný pohyb na čerstvém vzduchu na, již v minulém roce prověřenou, 20kilometrovou trasu Zadní Třebaň – Karlštejn – Svatý Jan pod Skalou – Beroun. Po cestě si vychutnávali krásné vyhlídky na hrad Karlštejn, Svatý Jan pod Skalou a Beroun. Brána našeho nejnavštěvovanějšího hradu byla nezvykle a nedobytně uzavřena, což trochu připomínalo doby husitské. Zastávky-občerstvovačky byly díky venkovním teplotám možné maximálně v rámci 5–10 minut a poté museli všichni opět do pohybu. Vládou tolerovaná šestice zvládla vzhledem k uzavřeným restauracím celou trasu v rekordním čase.

Vánoční putování na Karlštejnsku bylo tento rok tak trochu ochuzené o jinak všudypřítomnou vánoční atmosféru, kterou zdůrazňovaly například vánoční trhy na hradě nebo v Berouně, ale na druhou stranu můžeme najít zase jiná pozitiva. Více lidí v přírodě, všeobecně větší klid a Vánoce jsou přece svátky klidu…

Sportovní klub MUP přeje v roce 2021 všem studentům, zaměstnanců a absolventům hodně zdraví, štěstí, lásky a pohody. Budeme se těšit na viděnou, a nemyslíme tím on-line.