20/03/2015 - Lyžování „MUPáků“ ve francouzských Alpách 2015

Další cesta lyžování chtivých studentů vedla do vyhlášených francouzských středisek Tignes a Val-d'Isère. Této akce Metropolitní univerzity Praha se na konci března zúčastnilo 17 studentů, kteří si během francouzského pobytu mohli vyzkoušet 300 km sjezdových tratí všech obtížností, mimojiné i jízdu na sjezdovkách, po kterých se každý rok prohání světová lyžařská špička.

Cesty MUPáků vedly také na dvě ledovcové hory. Lanovka na ledovec s názvem La Grande Motte vyveze lyžaře až do 3 656 metrů nad mořem, což je výška, při níž citlivější jedinci pociťují nepříjemné stavy (malátnost, dýchavičnost).

Každý večer jsme se společně scházeli v jednom z apartmánů, abychom zbilancovali uplynulý lyžařský den a plánovali, kam povedou naše cesty ten následující. Nechyběli ani tradiční společenské vědomostní hry, výlety do barů (tentokrát pekelně drahých) a sledování vrcholu španělské fotbalové ligy El Clasicka (Barcelona – Real).

Sportovní akce se povedla na jedničku. Perfektní počasí, bezproblémová parta mladých lidí, žádné zranění. Účastníci si z Francie odvezli spoustu nevšedních lyžařských (i jiných) zážitků, úchvatných horských výhledů. Studenti měli také možnost poznat své kolegy v odlišném prostředí od toho školního.

Příští rok určitě opět vyrazíme prozkoumat další evropské lyžařské středisko, třeba se zapojíš i Ty ;)

Milan Šafr

Dojmy z výletu popsala Alex Baráková v článku na imupu.